Dodatkowe koszty wynajmu samochodu

Mogłoby się wydawać, że wynajmując samochód z profesjonalnej wypożyczalni po prostu płacimy tyle ile widnieje w cenniku i wyjeżdżamy. Nic bardziej mylnego. Można bowiem, a nawet często ma to miejsce, że stykamy się z dodatkowymi kosztami, które stanowią dla nas nieprzyjemną niespodziankę.

Jednakże wynika to nie tyle z tego, że ktoś nas próbuje oszukać, co raczej z faktu, że my sami nie dopytaliśmy, nie doczytaliśmy, spieszyliśmy się i nie mieliśmy czasu doczytać regulaminu. Jeśli bowiem chodzi o koszty wynajmu auta, to możemy mówić nie tylko o tym koszcie podstawowym, ale jednocześnie też o pewnych kosztach dodatkowych. Co może stanowić ów koszt? Na pewno trzeba wskazać na korzyści płynące z wcześniejszej rezerwacji auta, które sobie upatrzyliśmy. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie będą koszty wynajmu i będziemy mieli pewność, że właśnie to, a nie inne auto będzie na nas czekało. Ponadto do dodatkowych kosztów wynajmu samochodu możemy zaliczyć konieczność zamontowania fotelika dziecięcego czy też bagażnika rowerowego. Ponadto wypożyczalnia samochodowa przekazuje nam auto zatankowane do pełna i takie powinno być  zwrócone. W przeciwnym przypadku będziemy obciążeni kosztem paliwa. Czy coś jeszcze można zaliczyć do owych dodatkowych kosztów?

Na pewno możemy mówić o sytuacji, w której przekroczymy limit kilometrów, który został założony. Również w takiej sytuacji musimy się liczyć z dodatkowymi kosztami koniecznymi do poniesienia.

Tym samym powinniśmy mieć tę świadomość, że wynajmując samochód z wypożyczalni, musimy liczyć się z pewnymi dodatkowymi kosztami. Tym samym bardzo ważne jest to, aby dokładnie czytać wszelkie regulaminy, aby potem nie być zaskoczonym owymi dodatkowymi kosztami. Szczególnie będzie to istotne jeśli owego wynajmu dokonamy poza granicami naszego kraju, w jakimś obcym państwie. Warto jest mieć świadomość obowiązków, jakie na nas ciążą w związku z tym, że dokonaliśmy wynajmu samochodu na własne potrzeby, warto jest uniknąć wszelkich niemiłych niespodzianek.